Новини
Благослови, мати, весну закликати!
 

 

Важко відшукати, в повсякденному побуті наших предків, обряди які були б поетичніші  за обряди, пов´язані із зустріччю весни.

І цього року всі друзі Кота Муркота  закликали весну  піснями, веснянками,  хороводами,  іграми. Наші прабабці, здавна, перед приходом весни випікали обрядове печиво у вигляді жайворонків, голубків.  Цих магічних птахів діти розносили по селу, співаючи  «Благослови, мати, весну закликати! Весну закликати, зиму проводжати!»  

 Погляньте, яких  пташок ми навчилися випікати з панні Ганною!  (відео тут)       

  

Українські великодні писанки без перебільшення можна вважати “листами до Бога”. В архаїчних символах візерунків на яйці закладалися молитви, побажання та мрії.. З яйця, за міфологічними уявленнями українців, почався світ. Тому писанці завжди надавали особливої святості, вважали, що нею можна забезпечити щастя, достаток, здоров’я і захистити людину від усілякого зла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повний фотозвіт про майстер-клас з писанкарства у Національному  центрі народної культури “Музей Івана Гончара”ви можете побачититут. 

 
  Новини
 
30-04-2017

  Ми впевнені, що діти повинні проводити літо весело і з користю! Навіть в умовах великого міста є можливість і місце для творчості, інтелектуальних ігор, прогулянок, пізнання світу, спілкування і позитивних емоцій.

Детальніше

 
18-01-2017

 Різдвяна коляда відбулася нещодавно у нашому центрі «Кіт Муркіт». З вертепом, святковою вечерею, дідухами, різдвяними зірками та, звичайно, колядками та різдвяними піснеспівами та у виконанні маленьких вихованців Центру.

фото

 
 
  Порада
 

Домашній екран все більше витісняє бабусині казки, мамині колискові, розмови з татом.Та це невинне на перший погляд заняття приховує в собі ніабияку загрозу здоров'ю дитини..

 
 
  Фото дня
 
 

Наші друзі:

         

     
  © Центр детского развития. Все права защищены.